Ώρες ενημέρωσης γονέων
Τετάρτη, 06 Απρίλιος 2022 11:11

Η ενημέρωση πραγματοποιείται τηλεφωνικά την πρώτη εβδομάδα κάθε μήνα.

Η δια ζώσης ενημέρωση πραγματοποιείται μετά από ραντεβού με την τήρηση όλων των μέτρων για την πανδημία. Επισημαίνεται ότι σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις για την προστασία έναντι των συνθηκών της πανδημίας, καθώς και σχετικά με την λειτουργία των Δημοτικών Σχολείων και τα μέτρα για την αποφυγή διάδοσης του Covid-19, απαιτείται:

1. η χρήση προστατευτικής μάσκας,
  2. η προσκόμιση εγγράφου τεκμηρίωσης Covid-19, κατά περίπτωση ως εξής: i. Πιστοποιητικό εμβολιασμού ή πιστοποιητικό νόσησης σε ισχύ, ή ii. Βεβαίωση Αρνητικού Διαγνωστικού Ελέγχου: PCR, που έχει διενεργηθεί τις τελευταίες 72 ώρες, ή rapid test, που έχει διενεργηθεί τις τελευταίες 48 ώρες.
  3. Δήλωση της επίσκεψης στην ηλεκτρονική διεύθυνση https://edupass.gov.gr/schools/ (ως επισκέπτης).

Μπορείτε να δείτε τον πίνακα με τις ώρες ενημέρωσης για κάθε τμήμα και για κάθε εκπαιδευτικό ειδικότητας στο blog του σχολείου Ώρες ενημέρωσης γονέων